Dentální hygiena – prevence

Jen pravidelná návštěva zubního lékaře nestačí…

Prevencí vzniku kazu, gingivitidy ( zánětu dásní ) a parodontózy ( zánětu podpůrných tkání, které drží zub v kostním lůžku ) je důkladná a pečlivá domácí ústní hygiena. Profesionální instruktáž poskytuje dentální hygienistka a je vhodné ji navštěvovat pravidelně, pokud si chcete udržet zuby a dásně zdravé až do vysokého věku a ušetřit finance za opravu kazů. Dentální hygienistka Vám chrup důkladně očistí, odstraní zubní kámen a pigmenty, ale hlavně Vás naučí používat správné pomůcky zubní hygieny.

U dětí mladších 15-ti let musí na čištění zubů dohlížet rodiče, protože dítě samo není schopno si zuby dokonale očistit. Dočišťování rodiči je nutné hlavně po večeři před spaním, kdy je více času než ráno.

V našem týmu máme velice pečlivou a důslednou dentální hygienistku Martinu Rašovskou, u které máme jistotu, že vás naučí vše, co potřebujeme v potřebné kvalitě. Objednací lhůty jsou delší, proto svou objednávku neodkládejte a objednejte se co nejdříve, ať vaše dásně mají čas se zahojit a dutinu ústní máte připravenou pro sanaci ( opravu kazů ). V prostředí krvácejících dásní ( projev zánětu dásní ), plaku a kamene nelze provádět kvalitní stomatologii.

Tel. kontakt: +420 778 066 630 (ordinace)
Ordinační doba: Pá 10:00 – 16:00

Kontakt

Náš tip:

Čistěte si zuby např. u sledování televize, čtení knížky, v autě ( pokud nejste řidič ) atd. místo v koupelně, ať u toho vydržíte déle – klidně i 30minut. Správnými pomůckami a technikou čištění si neublížíte a zuby a dásně budete mít dokonale čisté a zdravé:-)