Komplexní vstupní stomatologické vyšetření

Poslední návštěva u vašeho bývalého stomatologa musí být nejméně před 3 měsíci. Dříve není možné se u nás zaregistrovat. Pokud máte již nyní akutní bolest zubu a k bývalému lékaři už jít nechcete, zavolejte si do naší ordinace a domluvte si jako akutní pacient dřívější termín – toto lze vyřešit i bez registrace, která poté proběhne v jiném termínu.

Vždy si s sebou nezapomeňte vzít PLATNOU kartičku vaší zdravotní pojišťovny.

Lékařské záznamy od přechozího lékaře nepotřebujeme vždy, proto tuto záležitost nemusíte řešit předem.

Pokud dlouhodobě pravidelně berete léky, máte vážnou nemoc, vrozenou vadu nebo jste na něco alergičtí ( např. některá antibiotika ) – vše si pečlivě poznačte – bude nás to zajímat….je vhodné mít i kontakt na svého praktického lékaře nebo kardiologa.

Při první návštěvě proběhne celkové vyšetření stavu dutiny ústní.

Zhodnotí se úroveň vaší zubní hygieny – přítomnost zubního plaku, pigmentů, kamene, kazů, zánětu dásní nebo parodontozy. Pokud bude stav nevyhovující, odešleme vás nejprve k dentální hygienistce, která vám zuby a dásně důkladně očistí, ale hlavně vás naučí se o ně co nejlépe starat a používat správné pomůcky.

Provedeme intraorální rentgenové vyšetření ( tzv. bitewingové snímky ) , které jsou nezbytné, abychom viděli i mezi zuby a objevili tzv. skryté kazy, kazy pod stávajícími výplněmi nebo zubní kámen pod dásní, protože ne všechny defekty jsou vidět při pohledu do úst.

Poté se rozplánuje postup případné sanace ( oprava kazů, výměna starých nevyhovujících netěsnících výplní, extrakce zubů, které již nelze zachránit, výměna nevyhovujících korunek a můstků, zhotovení zubních náhrad atd. ) a dozvíte se také orientační finanční plán.

Těšíme se na Vás